Projekt „Višňovka“ je umístěn na rovinatém pozemku v intravilánu Obce Horoměřice, která leží v otevřené krajině lemované údolími Šáreckého a Únětického potoka a údolím Vltavy při severozápadní hranici hlavního města Prahy.

Projekt je tvořen šesti bytovými domy s označením A až F a společnou parkovou plochou. Dotčené území vymezují ulice Karla IV., Husova a Žižkova. V každém z domů je zpravidla 28 bytů kategorie 2+kk až 4+kk, jejichž výměra se pohybuje od 40 m2 do 117 m2. V rámci projektu převládají byty 2+kk s výměrou okolo 50 m2. Byty jsou situovány do čtyř nadzemních podlaží a k naprosté většině z nich náleží balkón/terasa, ke každému pak jedno podzemní garážové stání a sklepní kóje. Lze dokoupit i druhé venkovní parkovací stání.

Přestože je projekt situován do klidné rezidenční lokality obklopené množstvím zeleně je dopravní dostupnost širšího centra Prahy, zejména Prahy 6 a pražského okruhu výborná. Obec Horoměřice je propojena na pražské metro, resp. pražskou MHD autobusovými linkami v rámci PID (linky č. 316, 355 a 356). Stanice metra Bořislavka (trasa A) je dostupná autobusem za cca 10 minut. Přímo v obci se nachází mateřská škola, základní škola, zdravotní středisko, lékárna, pošta, knihovna, sportovní zařízení a mnoho obchodů a restaurací.

Autorem architektonického návrhu je ateliér A8000.

Višnovka - Bytové domy Horoměrice